nabídka katalog opravy poradenství fotoinfo o nás ČKS

O nás

Jsem rád, že se zajímáte o naší firmu a její historii. Ať už Vás na naše stránky přivádí cokoliv, věřím, že neodejdete zklamáni.

Jmenuji se Ferdinand Rendl a v současnosti vlastním a vedu firmu RENDL-PIANA. Jméno Ferdinand jsem zdědil po svém otci a praotci. Stejně tak, což je mnohem důležitější, jsem zdědil umění pracovat s piany (opravovat je, renovovat, restaurovat, udržovat a ladit). Díky předaným zkušenostem a dlouhým létům praxe jsem jim dokázal i plně porozumět. Věřím, že každé piano - umělecký nástroj - má svoji duši. Správná klavírničina proto nespočívá jen v opravení, seřízení, nebo vyměnění špatné části nástroje, nýbrž vyžaduje i poskytnutí odborné péče vzhledem k individualitě každého jednotlivého nástroje. V tomto duchu provozuji své řemeslo a vedu svoji firmu.

Historie firmy

Dlouholetá tradice sahá až do roku 1911, kdy paní Eliška Rendlová, má babička, otevřela v Praze na Vinohradech obchod s gramofony a vzápětí i s piany. Její manžel Ferdinand Rendl koupil roku 1925 pro firmu PETROF dům v Praze 1, v Rytířské ulici a stal se exkluzivním zástupcem značky PETROF. Dům s piany RENDL v Rytířské ulici byl přes dvacet let vyhledávaným místem klavíristů profesionálů i amatérů. Těšil se velmi dobré pověsti až do roku 1948. Ještě dnes se setkávám s mnoha dobrými nástroji tam zakoupenými.

Jejich syn, můj otec, Ferdinand Rendl se vyučil v továrně na piana PETROF a po praxi v Německu a Anglii si otevřel v roce 1930 vlastní firmu RENDL-PIANA specielní dílny na opravy a ladění pian ve Vodičkově ulici v Praze 1. Získal i zastoupení několika zahraničních firem pro výhradní prodej: Blüthner, Kotykievicz a Scholze.

str. 1 | str. 2

Libušská 128/62
Praha 4 - Písnice
142 00
roh ulice U Jednoty

otevřeno po-pá,
9:00-16:30
(po tel. dohodě
možno i mimo
otevírací dobu)


e-mail:
piana@rendl-piana.cz
tel.:
224 931 101


created by RoboD
verze pro menší monitory